| Basketball News | D1Spects All Star Weekend Teams

Basketball News

D1Spects All Star Weekend Teams

allstarflyer2016

3rd/4th Grade Girls North AAU Team Uniform # 1 Jalynn Staten Georgia Pearls 1 2 Harmonie Cooper Black Diamond Future (GA) 9 3 Tatum Brown Black Diamonds Elite (GA) 5 4 Madi Hawk Mcminn Fire (TN) 6 5 Sanaa Tripp Black Diamond Premiere (GA) 8 6 Nevaeh Mack Middle GA PUSH 47 7 Taylor Harris […]

3rd/4th Grade Girls North AAU Team Uniform #
1 Jalynn Staten Georgia Pearls 1
2 Harmonie Cooper Black Diamond Future (GA) 9
3 Tatum Brown Black Diamonds Elite (GA) 5
4 Madi Hawk Mcminn Fire (TN) 6
5 Sanaa Tripp Black Diamond Premiere (GA) 8
6 Nevaeh Mack Middle GA PUSH 47
7 Taylor Harris Black Diamond Future (GA) 30
3rd/4th Grade Girls West AAU Team Uniform #
1 Morgan Sandema Black Diamonds (GA) 1
2 Zataria Elder Georgia Pearls 8
3 Taliah Cornish Atlanta select (GA) 3
4 Jania Akins Black Diamond Premiere (GA) 4
5 Chrishunti Walker West TN Elite 5
6 Alika Daugherty Atl Select Black Diamonds (GA) 6
7 Camille Herbert Black Diamond (GA) 15
3rd/4th Grade Girls East AAU Team Uniform #
1 Jaylah Todd Columbus Diamonds (GA) 1
2 Mauryah Jones West TN Elite 2
3 Makaylin johnson Black Diamonds Elite (GA) 3
4 Tyonna Martin Black Diamonds (GA) 6
5 Nariah Nelson Middle GA PUSH 17
6 Erianna Scott GA Pearls Young Guns 20
7 Olivia Ross Georgia Pearls 24
3rd/4th Grade Girls South AAU Team Uniform #
1 Jaida McClure Queen City Ballers (NC) 13
2 Cayden Cornish ATL Select (GA) 1
3 Hailee Swain North Georgia Lady Vols 2
4 Nickyia Daniel Black Diamonds Elite (GA) 14
5 Frankee Payne Black Diamonds Elite (GA) 15
6 Alicea Mosley Georgia Wolfpack 3
7 Joie Herbert Black Diamond (GA) 17
5th/6th Grade Girls North Head Coach: Tee Heard AAU Team Uniform #
1 Mehkyla White Atlanta Select (GA) 12
2 Kourtney Irons Team Absolute Lady Blues (LA) 25
3 NaKhauriey Little East Coast Elite (NC) 35
4 Lydua Griffin West Tennessee Elite 44
5 Katie Ambrose Midwest Select (MO) 20
6 McKenzie Arline Warner Robins Lady Heat (GA) 22
7 Janelle McDaniel LADY T.R.U. ELITE (GA) 26
8 ASHIA WARD Team Absolute Lady Blues (LA) 30
5th/6th Grade Girls East AAU Team Uniform #
1 Keyara Vromley East Coast Elite (NC) 16
2 Ann Thomas Vaughan Georgia Pistols Gold 25
3 Tyneequa Gilchrease West Tennessee Elite 35
4 Camryn Berry Ga Storm 17
5 Mya Barnes Alabama Ladys Legends 12
6 Madison Nereu Carolina Flames (NC) 37
7 Vakaya Lee Warner Robins Lady Heat (GA) 45
5th/6th Grade Girls South AAU Team Uniform #
1 Sydnei Marshall West TN Elite 8
2 Eleecia Carter East Coast Elite (NC) 16
3 Kyrah Baker Team Absolute Lady Blues (LA) 44
4 Taiylor Williams Lady Shockers (GA) 15
5 Jalencia Pierre Team Absolute Lady Blues (LA) 26
6 Zoey McMickens Atlanta Select (GA) 30
7 Marya Hudgins Great Day Basketball (GA) 31
8 Kailyn Fields Georgia Storm 18
5th/6th Grade GirlsWest AAU Team Uniform #
1 Kyra Bradley Team Absolute Lady Blues (LA) 13
2 Makiyah Webb Lady Shockers (GA) 19
3 Makiyah “MJ” Williams East Coast Elite (NC) 21
4 Kylah Anderson West TN Elite TBD
5 Semya Mccree Peak Performance (GA) 22
6 Riley Corcoran Carolina elite (NC) 12
7 Calie Thrower Great Day Basketball (GA) 20
7th/HS Girls -North Blue/Red Head Coach: Andre Mandelove AAU Team Uniform #
1 Aaliyah Manora Alabama Lady Legends 25
2 Jaundell Smith Louisiana Red Devils 10
3 Taylor Gibbs Tru Elite (GA) 45
4 Zaniya crawford Team Alabama 11
5 Nautika Philpot Auburn Raptors (AL) 12
6 Desiree Taylor Auburn Raptors (AL) 49
7th/HS Girls -West Red/White Head Coach: AAU Team Uniform #
1 Jada Session OMG- Team Ga Elite 26
2 Caylen Samuel SC Heat 46
3 Twanisha mooney Alabama Lady Legendd 30
4 Ceniah Flood A1 Elite (GA) 32
5 Karissa Highlander Auburn Raptors (AL) 35
6 Quan Holton Auburn Raptors (AL) 28
7 Serai Johnson Triple Threat All Stars (AL) 11
7th/HS Girls East Head Coach: AAU Team Uniform #
1 devyne turner AOT Running Rebels (GA) 13
2 Taylor Williams JC Crew Corps iB4L (GA) 26
3 Aaliyah Ellis Alabama Lady Legends 28
4 Kadresha Smith Alabama Lady Legends 1
5 Adaora Onwumelu Lady Tigers AAU(GA) 2
6 Dalayiah Crawford Elite Hoops Dream (AL) 35
7 Jirah Ards Auburn Raptors (AL) 30
7th/HS Girls South Head Coach: AAU Team Uniform #
1 Alexis Andrews Alabama Lady Legends 6
2 Tiara Lewis Tru Elite (GA) 35
3 Mia Culpepper OMG Team Georgia Elite 25
4 Anya Stewart A1 Elite (GA) 26
5 Hallia Carl Georgia Lady Dream 28
6 Mallie Taylor Auburn Raptors (AL) 19
7 Kaitlin Hill Auburn Raptors (AL) 30
2016 ALL-STAR BOYS TEAMS
8u/9u – West AAU Team Uniform #
1 Marcus Moore Game Certified Elite (GA) 1
2 Thomas Glanton East Point Running Rebels (GA) 2
3 Amir Taylor DCA (GA) 16
4 Jayden Bone Metro Atlanta Kings (GA) 3
5 Akai Fleming DCA (GA) 4
6 Jaiden Coles Game Certified Elite (GA) 5
7 Kayden Allen Team Attack (GA) 7
8 Devin Caldwell Atlanta Team Attack (GA) 6
8u/9u – East East White/Blue AAU Team Uniform #
1 Antonio Rivers East Point Running Rebels (GA) 1
2 Chase Bohannon Team Attack (GA) 2
3 Omari DCA (GA) 3
4 Qwes Williams The Protégés (GA) 6
5 Dashawn mcgee Who’s Next (KY) 7
6 Tylus Jordan DCA (GA) 8
7 Jaylon Seymour Team Attack (GA) 4
8u/9u North AAU Team Uniform
1 BLEU LEWIS Team ATTACK (GA) 1
2 Brandon Heath Who’s Next (KY) 2
3 Kevin Savage DCA (GA) 3
4 Jayden Campbell Team Protégé (GA) 6
5 Avery White DCA (GA) 18
6 Timothy Prather Metro Atlanta Kings (GA) 20
7 Devin Sheppard Metro Atlanta Kings (GA) 4
8u/9u South AAU Team Uniform #
1 Carlin Cabbil Team ATTACK (GA) 1
2 William Morris Who’s Next (KY) 2
3 Nathaniel McDaniel T.R.U. ELITE (GA) 3
4 Alando Richards J3 Basketball (GA) 16
5 Dylan Bradley Showtime/Team United (NC) 26
6 Joshua Jackson Elite Warriors (GA) 4
7 Gregory Dunson DCA (GA) 5
8 Cameron Stephens DCA (GA) 6
10U/11U South AAU Team Uniform #
1 Joseph Sexton EOTO GA 2024 (GA) 5
2 Jaylon Johnson Elite Warriors (GA) 6
3 Bryant Gates DeKalb Heat (GA) 7
4 Myles Malloy Georgia Young Gunz (GA) 8
5 Eric Jones, Jr. West TN Elite (TN) 9
6 Amani Brown Elite Warriors (GA) 3
7 Ricky Mckenzie Georgia Young Gunz 16
8 Ronald Tylon Redmond Georgia Excel 25
9 Randall Best Queen City Ballers (NC) 17
10 Jairus Terry Jr West Tennessee Elite 11
11 Khylan Mckennie ATLSELECT (GA) 10
10U/11U – East AAU Team Uniform #
1 Brandon Bratts All-In Elite (GA) 5
2 Alex Willock Elite Warriors (GA) 4
3 Kaden Jameson Synergy Select (GA) 3
4 Keyshawn Dickey Georgia Young Gunz (GA) 8
5 Evan Taylor Ga Excel 7
6 Mailque Johnson Team wall (DC) 8
7 David Clark Georgia Young Gunz (GA) 14
8 Jamyles Hill Elite Warriors (GA) 15
9 Devyn G Pearman Georgia Wildcats 9
10 Tyce Glover Queen City Ballers (NC) 20
11 Gicarri Harris Dekalb Heat (GA) 25
12 Aumon Price Georgia Young Gunz 1
10U/11U -North AAU Team Uniform #
1 Ke’Andrez Johnson Georgia Go Hard 26
2 Dylan Levell Atlanta Metro Kings (GA) 2
3 Jamarion Crosby Georgia Younggunz 5
4 Caleb Jones-Dicks EOTO 2024 (GA) 7
5 Jakhari Williams Elite Warriors (GA) 8
6 Joseph Reddick Georgia Excel 16
7 Rodrigo Farias Georgia Unite Stars 18
8 Lamar Moore II Georgia Excel 27
9 Lemaurien Jones West TN Elite (TN) 9
10 Jeremiah D Holloway Ga United Stars 10
11 Antonio Anderson Georgia United 20
12 Darius Patterson Elite Warriors (GA) 4
10U/11U -West Head Coach: Harold Thompson AAU Team Uniform #
1 Jkhari Cross Georgia Young Gunz 16
2 Dylan Levell Atlanta Metro Kings (GA) 1
3 Andre Thompson DCA (GA) 3
4 Jadan Baugh DCA (GA) 5
5 Bryson Tiller Atlanta Xpress (GA) 15
6 Jutus Savage DCA (GA) 24
7 Peyton Marshall DCA (GA) 50
8 Amir Lee Chaney SANO Elite (LA) 6
9 Andre Watson Memphis Assassins (TN) 4
10 Caleb Wilson DCA (GA) 7
11 Zackery Thompson-Ward Atlanta Select (GA) 17
12U/13U – SOUTH AAU Team Uniform #
1 Charles Thomas Blue Devils (GA) 12
2 Zaterrious Walker Georgia Sonic 17
3 John Green Alabama Dream Team 18
4 Alex Elder D Favors Celtics (GA) 19
5 Reid Celestin Atlanta Select (GA) 20
6 Jermyus Simmons Central Georgia Empact 36
7 Jusaun Dickson-Holt Atlanta Tap Out Black (GA) 37
8 Michael A Collins Jr Palmetto City Hurricanes (SC) 21
9 Omari Fonteno Dville Dreamz (GA) 22
10 Chandler Johnson Elite Playmakers (GA) 23
11 Shaddai Singleton Elite playmakers (GA) 27
12 William Freeman Central Georgia EMPACT 28
12U/13U – West AAU Team Uniform #
1 Quinterrio Maclin West Tennessee Elite (TN) 8
2 Cameron White Steel City Gators (AL) 16
3 William Trammell Blue Devils (GA) 26
4 JaSteven Walker West TN Elite (TN) 27
5 Doren Sinkler Sc Heat 8
6 derwin kurt malone Atlanta Select (GA) 16
7 Jonathan Jefferson D’ville Dreamz (GA) 36
8 Nick Speros Atlanta Tap Out Black (GA) 17
9 Roshad Lamothe Elite Playmakers (GA) 29
11 JaVen Smith Choice Management Knights (GA) 30
12 Jermicheal Mahorn D’Ville Dreamz (GA) 28
12U/13U – North AAU Team Uniform #
1 Mario Henderson West Tennessee Elite (TN) 5
2 Omari Johnson Choice Management Knights (GA) 16
3 Kawasiki Ricks A1 Elite (AL) 17
4 Jalen Wright Steel CIty Gators (AL) 28
5 Marcus Phillips ECL (GA) 12
6 Nicholas Lee Cherokee Spurs (GA) 18
7 Malachi Anderson Dream Team (AL) 19
8 Terrence Selders LA Red Devils (GA) 20
9 Ke’Sean Parks Central GA EMPACT 29
10 Adonais Jennings D’village Dream (GA) 30
11 Kendarius Spencer GA Wildcats 31
12 JaVen Smith Choice Management Knights (GA) 32
12U/13U -East Head Coach: AAU Team Uniform #
1 Ryan Thomas Atlanta Apoga (GA) 5
2 Brayden Coleman Steel City Gators (AL) 16
3 Nicholas Dickey Sonic Boom (GA) 26
4 Ronnie Thompson Jr Carolina Elite (NC) 15
5 Alex Patrick Elite Playmakers (GA) 6
6 Jason Harris Ga Xclusive 36
7 Dwyane P. Moore Jr. PCYD – Hurricanes (SC) 37
8 Alexander Zwerner D-Favors Celtics (GA) 27
9 Kamau Bright Tru Elite (GA) 17
10 Peyton Moore M33M Elite (TN) 28
11 John Scruggs M33M Elite (TN) 29
12 Jaden Phippips 18
8th Grade – South AAU Team Uniform #
1 Jaden Phillips Team Xtreme (VA) 24
2 Derreon Martin TRU Elite (GA) 29
3 Bobby Moore Georgia XClusive 30
4 Demaar Hinton Louisiana Red Devils 31
5 Donovan Shipp II Cherokee Spurs (GA) 32
6 Jordan L.Hill Athens Cavs (GA) 38
7 Michael “Mad Dawg’ Johnson ECL ( East Coast Lakers ) 39
8 AJ Thompson Palmetto City Hurricanes (SC) 33
8th Grade – East Head Coach: AAU Team Uniform #
1 Quentavius Chandler Atlanta Phoenix (GA) 18
2 Josh Price Team Xtreme (VA) 20
3 Edgerrin Cooper Team xtreme (VA) 30
4 Kameron Woods Bledsoe Ice (AL) 31
5 Lewis richards Who’s next (KY) 38
6 Darnell Sanders Mississippi Chargers AAU 39
7 Reginald Perry Bledsoe Ice (AL) 46
8 Evan Johnson M33 (TN) 40
8th Grade – North AAU Team Uniform #
1 Justin Tinch T.R.U. Elite (GA) 1
2 Kalen Carver D1spects (GA) 21
3 Jason Shepard ECL (GA) 33
4 Charles Brown Middle Georgia Game On 34
5 Brian Cannon, Jr ECL (NC) 35
6 Justin Bufford Bledsoe Ice (AL) 37
7 DreMeriyan Fortson Athens Cavs (GA) 40
8th – West AAU Team Uniform #
1 Khobe Tate LA Red Devils (LA) 21
2 Jordan Gex Team Xtreme (VA) 18
3 Christian Fields South Fulton Lions (GA) 31
4 Vincent Thomas Memphis Red Devils (TN) 32
5 Jalyn Williams Middle GA Game On 33
6 Noah Courtney Who’s Next (GA) 37
7 Joshua Travis Ms. Chargers (MS) 38
9th – South AAU Team Uniform #
1 Christian Hullaby Atlanta Hoop Stars (GA) 25
2 Carson J. Cavalier Enterprise Thunder (AL) 18
3 Khalil Scott Warriors Elite (GA) 20
4 Breland Smith ATL Hoop Starz 2019 (GA) 34
5 Benjamin Otten Southern Soul (GA) 40
6 Ja’Juan Hayes Enterprise Thunder Black (AL) 46
7 Kobe Schofield Palmetto City Hurricanes (SC) 47
9th Grade – East AAU Team Uniform #
1 Cortney Ligon Elite Hoop Dreams (AL) 20
2 Kevon Robinson Emerald Coast Elite (FL) 21
3 Jaheim Powell Enterprise Thunder (AL) 22
4 William J Mosley Attlanta Hoop Starz (GA) 32
5 Bo Bo Hodges Tennessee Legends 41
6 Craig Luckey Georgia Rebels 46
7 Zach Davis Enterprise Thunder (AL) 47
9th Grade – West AAU Team Uniform #
1 ChaMar Martin Palmetto City Hurricanes (SC) 10
2 Devin Bell Atlanta Hoop Starz 2019 (GA) 19
3 Taras Carter Jr Tennessee Legend 34
4 Daryl Moore. Jr Warriors Elite (GA) 20
5 Connor Thompson Cherokee Spurs (GA) 35
6 Ethan Johnson Elite Hoop Dreams (AL) 46
7 Keaun Samuel Enterprise Thunder (FL) 47
9th Grade – North AAU Team Uniform #
1 Markeith Browning Atl Hoopstarz (GA) 1
2 Jordan Greene Georgia Go Hard 22
3 Samuel Depew Southern Soul (GA) 23
4 Kolby Moore Kingdom Warriors (MS) 3
5 Jadarius Rouse Emerald Coast Elite (FL) 2
6 Grant Best Georgia Barons 6
7 Micah Hodges Southern Soul (GA) 50
8 Dalvin Dix Enterprise Thunder Elite (AL) 24
HS – North AAU Team Uniform #
1 Kyree Fields Caledonia Kings (MS) 6
2 Taquavian Drake BAMA Saints 4
3 JaQuondre Bethany Mississippi Hawks 38
4 Addison McNeely Team Nashville (TN) 39
5 Quin Williams Caledonia Kings (MS) 40
6 Eyvonnte “EJ Simmons LA Red Devils (LA) 5
7 Ronald Youngblood Birmingham Blue Devils Elite (AL) 41
8 Abram Gladney Georgia Barons 42
9 Dazmon Willams Blazers (GA) 46
10 Kion Brown Montgomery Suns (AL) 43
11 Bronson Garner Rome Elite (GA) 47
12 Brandon Turner Montgomery Suns (AL) 48
HS – West AAU Team Uniform #
1 Jarred E. Godfrey Ga Stars 1
2 Keeson Borders Auburn Raptors (AL) 2
3 KENNA BRYANT Mississippi Hawks 39
4 Noah Mulaski Team Nashville (TN) 40
5 Dontae Gray Caledonia Kings (MS) 41
6 Ryan Mobley, Jr Columbus Hornets (GA) 21
7 Bo Hodges Tennessee Legends 42
8 Jesse Pouncey LA Red Devils 43
9 Jake Ward Montgomery Suns (AL) 44
10 Jamal Williams Montgomery Suns (AL) 45
HS – East AAU Team Uniform #
1 Jordan Lockridge Team Nashville (TN) 33
2 Terrione Jackson PrimeTime Elite (GA) 34
3 Jeremiah Scott Engram Georgia GoHard 42
4 Tyler Stevenson Caledonia Kings (MS) 43
5 Jovan Haynes The Program (TX) 11
6 John Hunter Johnson Caledonia Kings (MS) 23
7 Steven Gandy Provision Elite (GA) 44
8 Robert Hamilton Caledonia Kings (MS) 45
9 Sidni White Elite Team Playmakers (GA) 10
10 Jaylen Moncrief Montgomery Suns (AL) 48
HS – South AAU Team Uniform #
1 Jake Landgraff Georgia Spartans 1
2 Marquis Dville dreams (GA) 34
3 Michael Gibson CALEDONIA KINGS (MS) 41
4 Jalen Reynolds Ga Stars 47
5 Brinson White Auburn Raptors (AL) 45
6 Micheal Taylor Caledonia Kings (MS) 35
7 Davyn Flenord Birmingham Blue Devils (AL) 42
8 Aaron Shuford Sharp Shooters (NC) 43
9 JaBorris Frazier Caledonia Kings (MS) 48
10 Darion Means Montgomery Suns (AL) 38
11 Elijah Smith Queen City Ballers (NC) 23

recommended

Facebook

Latest Tweets

twitter @twitter

Events